Kaziuko mugė

Kartu su pavasariu atėjo ir pirmoji smagi pavasario šventė – tradicinė Kaziuko mugė. Tiesa, šiemet ši šventė mūsų darželyje buvo kitokia: Kaziuko turgus šurmuliavo tik atskirose grupėse. Tačiau tai nesutrukdė vaikams džiugiai praleisti laiką. Stalai puikavosi jaunųjų amatininkų sukurtais darbais. Aišku, prie prekių gausos prisidėjo ir tėveliai: buvo ir rankdarbių, ir pačių gamintų papuošalų, ir kartu sukurtų knygelių, o ypač mažuosius pirkėjus viliojo gražiai įpakuoti saldumynai. Prasidėjus prekybai kilo tikras sambrūzdis: vaikai pirko ir sau, ir namiškiams, derėjosi, gyrė savo gaminius, juos reklamavo. Mažiausieji mainėsi darbeliais.  

Mugė – verslumo pamoka. Vaikai supranta, kad prekę reikia ne tik pagaminti, estetiškai ją pateikti, bet ir sugebėti parduoti.  Gal ne visiems labai gerai sekėsi skaičiuoti centukus, tačiau neliko nė vieno liūdno ir nė vienas negrįžo į namus tuščiu krepšeliu.

O kokia gi mugė be muzikos! Atvykusi Kazytė linksmai užgrojo „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“ ir laikinai atitraukė mažuosius verslininkus nuo prekystalių, įsukdama juos į ratelį.

Pasibaigus Kaziuko mugei dar ilgai sklandė džiugi pavasariška nuotaika, vaikai rodėsi, ką įsigiję, džiaugėsi piniginėse barškančiais centukais, o kai kas ir skanėstus ragavo.

PU mokytoja Danguolė Skeberdienė