Panevėžio miesto lopšelio darželio „Papartis“, „Voveriuko“ grupės ugdytiniai dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų respublikiniame muzikiniame projekte „Į muzikos šalį“

Muzika ir ritmas randa kelią į slapčiausią vietą žmogaus sieloje. (Peter Hoeg)

Projekto tikslas: plėtoti vaiko saviraišką, pasitelkiant kūrybiškumą ir fantaziją iš mūsų aplinkoje esančių antrinių medžiagų ir gamtoje randamų žaliavų, gaminant muzikos instrumentus ir jais muzikuojant.

Projektas organizuojamas penkiais etapais:

  • I etapas ,,Į muzikos šalį popieriaus ritmu“ (instrumentai gaminami iš popieriaus ir antrinių popierinių žaliavų): vasario – kovo mėn.;
  • II etapas „Į muzikos šalį plastiko ritmu“ (instrumentai gaminami iš plastikinių antrinių žaliavų): balandžio – gegužės mėn.;
  • III etapas „Į muzikos šalį vandens ritmu“ (instrumentai gaminami panaudojant vandenį): birželio – rugpjūčio mėn.;
  • IV etapas „Į muzikos šalį gamtos ritmu“ (instrumentai gaminami iš gamtinių žaliavų): rugsėjo – spalio mėn.;
  • V etapas „Į muzikos šalį metalo ritmu“ (instrumentai gaminami iš metalinių ir antrinių metalinių žaliavų): lapkričio – gruodžio mėn.

          Projekte dalyvaujantys savo gamybos instrumentais iš nurodytos medžiagos (priklauso nuo projekto etapo) atlieka pasirinktą kūrinį.

„Voveriuko“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis ir  šeimos rinko antrines popierines žaliavas ir kūrė, gamino įvairius muzikos instrumentus iš popieriaus ir atliko muzikinį kūrinį „Noisestorm – Crab Rave [Monstercat Release]“.

Nufilmuotą pasirodymą su savos gamybos instrumentais, pagamintais iš popieriaus, įkelia filmuotą medžiagą į savo darželio interneto svetainę ar kitą internetinę erdvę ir nuorodą atsiunčia el. paštu: elena.zabukiene@gmail.com. Ši nuoroda bus patalpinta Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ interneto svetainės puslapyje rubrikoje Projektai pavadinimu „Į muzikos šalį”.