Panevėžio lopšelis – darželis ,,Papartis“ įgyvendino eTwinnig projektą ,,Prikelk daiktus naujam gyvenimui”

Panevėžio lopšelis – darželis ,,Papartis“ įgyvendino  eTwinnig projektą ,,Prikelk daiktus naujam gyvenimui”.

Augant visuomenės ekologiniam sąmoningumui vis daugiau dėmesio skiriama ne tik atsakingam vartojimui, atliekų perdirbimui, daiktų ilgaamžiškumui ir galimybėms juos prikelti naujam gyvenimui.

Panevėžio lopšelio – darželio ,,Papartis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Eglė Šarkūnienė ir Bronislava Virvičienė iniciavo ir kartu su Panevėžio rajono Naujamiesčio lopšeliu – darželiu ,,Bitutė“ įgyvendino ,,eTwinning“ projektą ,,Prikelk daiktus naujam gyvenimui“. Projekte dalyvavo ne tik šių lopšelių-darželių pedagogai ir ugdytiniai, bet prisijungė ir Rokiškio lopšelis – darželis ,,Pumpurėlis“, Kauno lopšeliai – darželiai ,,Vaivorykštė“, ,,Smalsutis“ ir ,,Girsutis“, Nemėžio lopšelis – darželis, Joniškio lopšelis – darželis ,,Saulutė“, Mažeikių lopšelis – darželis ,,Bitutė“, Šiaulių lopšelis – darželis ,,Kregždutė“, Klaipėdos lopšelis – darželis ,,Klevelis“, Klaipėdos Tauralaukio progimnazija, darželiai iš Latvijos ir Turkijos.

Projektas buvo skirtas ikimokyklinio amžiaus ugdytiniams ir pedagogams, kurio tikslas: suteikti ugdytiniams žinių ir praktinių įgūdžių apie prasmingą antrinių žaliavų panaudojimą ugdymo procese. Projekto metu vaikai ne tik susipažino su skirtingomis atliekų rūšimis, bet ir suprato, kad atliekos nebūtinai turi keliauti į šiukšliadėžę – joms galima rasti naują paskirtį. Vaikai su mokytojais iš antrinių žaliavų gamino kūrybinius darbelius, kurie buvo naudojami ugdymo procese.

Projekto nuotraukose atsispindi teigiamos vaikų emocijos, kurios atperka visas įdėtas pastangas ir darbą. Jos primena, kad gražiausi dalykai yra paprastume, o šypsenai nereikia ieškoti priežasčių. Ateityje planuojame nenuleisti rankų ir toliau ugdyti vaikų sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.