Žemės mėnuo. Rytmetys „Žemė man kaip mama“

Gamta – mūsų visų buveinė, tad turime gyventi taip, kad čia būtų gera paukščiui ir gėlei, vabalėliui, medžiui, žuvytei, žmogui ir visiems visiems, ką galime sutikti mūsų Žemėje.

Vaikai vienaip ar kitaip bendrauja su gamta: juos džiugina margaspalvis drugelis, skraidantis pievutėje, domina boružėlė, rėpliojanti žolės stiebu, norisi išbraidyti po lietaus susitelkusias balutes. Ir dar daug atradimų ir įdomybių galima patirti gamtoje.

Visą mėnesį Panevėžio lopšelyje-darželyje „Papartis“ vyko veiklos vaikų ekologinei sampratai bei vertybinėms nuostatoms globojant gamtą formuoti. Žemės dieną, kovo 20, suplevėsavo iškelta Žemės vėliava. Visą savaitę įstaigoje vyko veiklos vykdant projektą „Pažvelkime į vandens lašelį“. Aplinkosauginę patirtį vaikai perteikė savo meninės veiklos darbeliuose. Lauke ugdytiniai stebėjo bundančio pavasario reiškinius, gėrėjosi pražydusiais pirmais gėlyčių žiedeliais, džiaugėsi į savo inkilus parskridusiais varnėnais, iš rastų gamtos gėrybių (akmenukų, kankorėžių, šakelių) kūrė ornamentus, didesnieji dėliojo raides, tyrinėjo, eksperimentavo. Mūsų mažieji – tikri šaunuoliai, žino ir tėveliams pataria, kaip rūšiuoti šiukšles ir į kokius konteinerius reikia mesti buitines atliekas.

Žemės mėnuo buvo užbaigtas rytmečiu „Žemė man kaip mama“. Vyturėlis su savo drauge Šarka sukvietė visus vaikučius į darželio pievelę. Čia visi kartu prisiminė, kaip galima padėti Žemei, kad ji ir ateityje išliktų sveika ir graži. Visi kartu pasižadėjo Žemei ją saugoti, globoti ir mylėti. O Vyturėlis kiekvienos grupės vaikučiams padovanojo knygelę apie gamtą. Po smagių ratelių darželinukai su savo mokytojomis pievutėje užrašė žodžius TAU, ŽEME. Raidelės ne paprastos, o sudarytos iš Žemės gyventojų.

Aplinkoje, gamtoje slypintį grožį stenkimės atskleisti ir savo mažiesiems, priartinkime juos prie gamtos. Ir skiepykime meilę gamtai ir viskam, kas gyva Žemėje. Visa ko pradžia, kaip rašė poetas J. Marcinkevičius, yra ten, toli, vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas.

PU mokytoja metodininkė Danguolė Skeberdienė